Zespół AmberTeam

20230604_1-165
JAN SABAK

Ekspert w dziedzinie zapewnienia jakości systemów informatycznych, wykonywania oraz organizacji testów. Od dwudziestu lat zajmuje się testowaniem oraz niezawodnością oprogramowania i sprzętu komputerowego. Jest absolwentem Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Pracując dla firm Matrix.pl, IMPAQ oraz Infovide zorganizował i kierował działami Zapewnienia Jakości.

Obecnie pracuje dla AmberTeam Testing, gdzie dba o to, żeby kierownicy działów IT oraz kierownicy projektów spali spokojnie mając pod kontrolą ryzyko projektowe.

Posiada certyfikaty ISTQB CTFL oraz wszystkie CTAL. Prowadzi szkolenia z zakresu testowania. Pracował również jako nauczyciel przedmiotów związanych z elektroniką i informatyką. Działa czynnie na rzecz propagowania wiedzy i kultury jakości produkcji oprogramowania. Pomysłodawca, założyciel i były członek Zarządu Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych.

Jest współautorem książki „Agile Testing Foundations: An ISTQB Foundation Level Agile Tester guide”.

LUCJAN STAPP

Doświadczony trener z zakresu ISTQB, posiadający 12 letnie doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń – przeszkolił ok. 800 osób. Akredytowany trener: ISTQB Certyfikowany Tester Poziom Podstawowy, ISTQB Certyfikowany Tester Zwinny, ISTQB Poziom Zaawansowany Kierownik Testów, ISTQB Poziom Zaawansowany Test Manager.
Członek, założyciel Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych.
Wielokrotny reprezentant SJSI w ISTQB. Członek Glossary WG i Exam WG.
Autor ponad 40 publikacji, w tym 15 o różnych problemach związanych z testowaniem i zapewnieniem jakości. Autor akredytowanych materiałów z poziomu ISTQB Certyfikowany Tester Poziom Podstawowy. Kierownik Komisji Programowej i współorganizator wielu konferencji np. Testwarez.

20230605_1-18
S (15)
ADAM ŚCIERSKI

Quality Manager w Siemens. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunku informatyka oraz Politechniki Śląskiej na kierunku zarządzanie projektami. Doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach takich jak Asseco, Sabre Holdings czy Mentor Graphics. W testach od 2005. Działa na rzecz propagowania wiedzy o testowaniu oraz kultury jakości w organizacjach.
Członek SJSI, brał udział w tłumaczeniach wielu materiałów ISTQB m.in. syllabus Agile Tester, Foundation Level 2018 i Technical Test Analyst 2019. Współorganizator Ślonzacz-QA. Członek Rady Programowej ConSelenium 2020. Prywatnie zakręcony tata małej cudownej kobietki.

PAWEŁ ZAJKO

Swoją karierę rozpoczynał jako programista, który implementował i utrzymywał oprogramowanie skaczącego robota księżycowego. Wykonywał również testy odbiorowe aplikacji na telefony komórkowe dla systemu biletu miejskiego. Wytworzył backend strony internetowej do analizy wyników formularzy i przeprowadzałem testy wydajności od wymagań Klienta, aż do wysłania gotowego raportu. Aktualnie - odpowiedzialny za rozwój i wdrożenie narzędzia do automatyzacji testów.

20230604_1-28_Easy-Resize.com_-e1702254570320
20230604_1-139_Easy-Resize.com_-e1702254534123
JĘDRZEJ KWAPIŃSKI

Od 7 lat pełni rolę Team Leadera oraz Kierownika Testów w projektach związanych z testowaniem oprogramowania. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie jako QA Manual, a od 10 lat związany jest z firmą AmberTeam Testing.
Jest absolwentem Uczelni Vistula, gdzie uzyskał tytuł magistra na kierunku „Zastosowanie informatyki w biznesie”. W swojej karierze kierował 9-osobowym zespołem testerów w oparciu o standardy ISTQB, a także nadzorował prace między zespołami w celu najwyższej efektywności przepływu zadań.
Jako Test Manager brał udział w projektach dla hurtowni danych, przemysłu medycznego, video streamingu, komunikacji miejskiej, zawierających m.in. testy integracyjne, regresji, funkcjonalne, wydajnościowe, a także przygotowywał informacje do wdrożenia projektu dot. Machine Learning.
Od ponad roku uważnie obserwuje trendy związane z AI, brał udział w konferencji Data Science Summit. Prowadził wewnętrzne szkolenia z wykorzystania AI w celu optymalizacji pracy, a także przeprowadzał analizy wykorzystania LLM do procesów testerskich. Posiada Certyfikat ISTQB CTFL, Certyfikat ISTQB CTAL Test Manager.

DAMIAN BRZĘCZEK

Pracuje w branży od ponad 9 lat, aktualnie jako Test Development Engineer w Sii. Członek Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych. Brał udział w tłumaczeniach sylabusów ISTQB TAE oraz TTA. Zamieszany w współorganizację śląskiego meetup'u "ŚlonzaczQA". Po za tym można spotkać go w roli prelegenta oraz organizatora na konferencjach. Pasjonat programowania i testów automatycznych.

4a
IMG_6875 kopia
WOJCIECH BECLA

Były listonosz, grabarz i ghostwriter. Od 2012 związany zawodowo z branżą gier komputerowych jako scenarzysta, tester, producent a obecnie przede wszystkim jako bizdev w Madmind Studio, odpowiedzialny między innymi za grę Succubus. Doświadczony również w testowaniu aplikacji mobilnych i webowych. Pracował przy kluczowych tytułach takich studiów jak Ten Square Games, Picadilla, Vivid Games czy Huuuge. Twórca filmów niezależnych i komiksów, reżyser i scenarzysta nagradzany na festiwalach kina off. Współzałożyciel grup filmowych Short Cuts i Rękawkoszuli. Nauczyciel akademicki oraz certyfikowany trener ISTQB. Regularny uczestnik i prelegent TestWarez oraz wielu innych imprez związanych z branżą IT, a także popkulturą. Wieloletni organizator Wrocławskich Dni Fantastyki.
Miłośnik wiecznych piór i starych zegarków i największy dandys w gamedevie.

KONRAD GOMULSKI

Tester oprogramowania, inżynier automatyzacji testów, trener, prelegent, organizator, członek SJSI.
Miał okazję brać udział w procesie testowym w różnych (głównie międzynarodowych) projektach, również poza granicami kraju, przerabiając praktycznie każdy poziom piramidy testowej. Miał przyjemność pracować z zespołami developerskimi z kilkunastu różnych krajów (czasem w tym samym momencie).
Główną tematyką, jaką się zajmuje jest Python i szeroko rozumiana automatyzacja.
Brał udział jako prelegent w wielu mniejszych lub większych spotkaniach środowiska testerskiego, czego zwieńczeniem było wystąpienie na TestWarez 2019. Czynnie zaangażowany w organizację wspomnianego TestWarez’a oraz wszystkich edycji ConSelenium.
Oprócz krótkich form, prowadzi też warsztaty oraz szkolenia narzędziowe i techniczne.
W wolnych chwilach pasjonat oraz instruktor jazdy na łyżwach oraz rolkach, koszykarz z doskoku, fan polskich gór oraz miłośnik dobrej fantastyki.

konrad_1400x1400
kazun_1400x1400
JOANNA KAZUN

Absolwentka Politechniki Warszawskiej na kierunku informatyka i Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku zarządzanie projektami.
Od 16 lat, od początku kariery zawodowej związana z obszarem wytwarzania oprogramowania w oparciu o metodyki zwinne i kaskadowe. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektach IT w rolach Kierownika Projektu, Koordynatora Testów poparte certyfikatami AgilePM/Prince2 oraz ISTQB Test Manager.
Przez ostatnie 5 lat rozwija swoje umiejętności jako Analityk Systemowy/Analityk biznesowy/Product Owner. Odpowiada za zbieranie wymagań, prototypowanie UI oraz warstwę integracji międzysystemowej.
W ramach wdrożeń, zarówno w projektach krajowych (Allianz, TUiR/TUnŻ Warta S.A., Pekao S.A.) i zagranicznych (Marsh, Vodafone, Aon, Ericsson), dla instytucji ubezpieczeniowych oraz bankowych pełniła rolę począwszy od Inżyniera Testów po Kierownika ds. Testów. Kluczowe obszary odpowiedzialności to planowanie i realizacja strategii testów, zarządzanie procesem testowym oraz nadzór na testami.
Od 8 lat akredytowany trener szkoleń przygotowujących do egzaminu: ISTQB Foundation, ISTQB Agile Tester, ISTQB Advanced Test Manager, ISTQB Advanced Test Analyst oraz IREB Foundation.