Amber Team

AmberTeam Testing

AmberTeam Testing company pages

Certified Selenium Tester Foundation Level

Jesteśmy akredytowanym dostawcą szkolenia Selenium Tester Foundation.

Jest on praktycznym kursem dedykowany osobom, którzy chcą zrozumieć podstawowe zasady działania Selenium WebDrivera w tworzeniu testów aplikacji webowych.

Uczestnicy tego kursu poznają czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji o automatyzacji testów oraz techniki nawigacji, operowanie na elementach GUI, logowanie, raportowanie i inne. Po zakończonym kursie uczestnik będzie w stanie tworzyć i uruchamiać bez nadzoru testy przy użyciu Selenium WebDrivera.

Ten kurs trwa trzy dni, łącznie z czasem przeznaczonym na egzamin na koniec trzeciego dnia. Składa się w równych częściach z wykładów, demonstracji oraz ćwiczeń praktycznych. Egzamin certyfikacyjny trwa 60 minut i zawiera 40 pytań wyboru.

Kurs jest prowadzony w języku polskim na materiałach w języku angielskim. Egzamin jest dostępny tylko w języku angielskim.

Po zakończeniu kursu uczestnik będzie potrafił:
• Poprawnie zastosować zasady automatyzacji testów do tworzenia utrzymywalnych testów automatycznych
• Będzie w stanie wybrać i wdrożyć odpowiednie narzędzia do automatyzacji
• Będzie w stanie zaimplementować skrypty z wykorzystaniem Selenium WebDrivera, które wykonują funkcjonalne testy aplikacji webowych
• Będzie w stanie pisać utrzymywalne skrypty

Ten kurs jest idealny dla testerów automatyzujących oraz tych, którzy chcą się nauczyć automatyzacji testów przy użyciu Selenium WebDrivera. Jest on dostępny dla wszystkich tych, którzy chcą uzyskać podstawową, praktyczną wiedzę o Selenium, chociaż głównymi odbiorcami są:
• Ludzie, którzy nie mają doświadczenia w automatyzacji, którzy rozpoczynają automatyzację w Selenium (albo ci, którzy chcą dostać taką pracę)
• Ludzie z niewielkim doświadczeniem w automatyzacji, dla których Selenium to nowość lub, którzy właśnie zaczynają automatyzację w Selenium (albo ci, którzy chcą dostać taką pracę)
• Ludzie z doświadczeniem w testach niefunkcjonalnych lub niezwiązanych z GUI, dla których Selenium to nowość lub, którzy właśnie zaczynają automatyzację w Selenium (albo ci, którzy chcą dostać taką pracę)

Uczestnicy tego kursu powinni mieć podstawową wiedzę z programowania oraz pobieżnie znać język programowania Python. Uczestnicy proszeni są o przyniesieni własnego komputera (laptopa) z procesorem Intel i5 lub równoważnym, 8GB RAM, kartą WiFi, zainstalowanym VirtualBox oraz ściągniętą maszyną wirtualną z linku podanego przez organizatorów Warsztatu.

Harmonogram kursu
Rozdział 1. Podstawy automatyzacji testów (105 min)
Rozdział 2. Technologie internetowe używane w automatyzaji aplikacji webowych (195 Min)
Rozdział 3. Wykorzystanie Selenium WebDrivera (495 Min)
Rozdział 4. Przygotowywanie utrzymywalnych skryptów testowych (225 Min)

Warsztat - Python dla testerów
Warsztat Selenium + Robot Framework

Dostępne terminy szkoleń

Termin Prowadzący Lokalizacja Liczba wolnych miejsc Cena Rejestracja
22.04.2020 - 24.04.2020 Jan Sabak Warszawa
12
2500
Do powyższych cen należy doliczyć podatek VAT.