Kontrola jakości oprogramowania jest często potworem kryjącym się pod łóżkiem kierownika projektów. W AmberTeam Testing pomagamy się z nim oswoić i zapewniamy  managerom spokojny sen.

Testowanie jest procesem przeprowadzanym na różnych etapach powstawania oprogramowania. Jego celem jest jak najszybsze i najdokładniejsze wykrycie i wyeliminowanie błędów zaburzających działanie danego rozwiązania.  

Zlecenie takiej usługi wyspecjalizowanej firmie, może znacząco ułatwić proces i ograniczyć koszty, przy jednoczesnym zachowaniu wpływu klienta na proces powstawania oprogramowania w całym jego zakresie.

Chociaż świadomość wagi kontroli jakości na każdym z etapów tworzenia software-u, jest coraz bardziej powszechna, wciąż spotykamy się z lukami w wiedzy z tego zakresu. Bardzo chętnie wypełniamy je wtedy naszym ponad 20-letnim doświadczeniem i kadrą certyfikowanych specjalistów. 

Już wielokrotnie przejmowaliśmy projekty po innych firmach. W jednym z ostatnich takich przypadków zastaliśmy niedoszacowany zakres testów i “kompetencyjną ludzką zbitkę” poza naszą kontrolą.

Pierwszym wyzwaniem było przekonanie klienta, że automatyzacja nie jest lekiem na całe zło. Na szczęście taki hype na automatyzację wszystkiego odchodzi do lamusa, dlatego wytłumaczenie, że nie wszystko automatyzować WARTO, obyło się bez większych problemów. Wzajemne zrozumienie stanowi podstawę naszej relacji z klientem. Zawsze dbamy o to, by mówić tym samym językiem, nawet przy współpracy z zespołami międzynarodowymi.


Kiedy zakres prac został ustalony, przyszedł czas na skompletowanie zespołu, który zagwarantuje projektowi odpowiednie postępy. Kompetencje wszystkich naszych testerów potwierdzają liczne międzynarodowe certyfikaty. Nasz proces rekrutacji jest staranny i wnikliwy, dlatego potwierdzenie umiejętności technicznych przez klienta, w większości przypadków jest czystą formalnością. Tym, co pozostaje, jest sprawdzenie, czy nasz tester wpasuje się w ducha organizacji zleceniodawcy. 

Zapewniliśmy klientowi również pełną przejrzystość rozliczeń, które (nie oszukujmy się) są niezwykle ważną częścią każdego projektu. Wymiana kontaktów między osobami na bliźniaczych stanowiskach po obu stronach znacznie skróciła drogę decyzyjną i obieg wymiany dokumentów. 

Dbamy o to, by mówić tym samym językiem, dobieramy zespół starannie i wnikliwie, a stała wymiana informacji, wgląd do systemów rozliczeń, raportowania czasu pracy oraz możliwość bieżącego monitorowania postępów w projekcie, gwarantuje klientowi poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad procesem.

To nasz przepis na zaufane partnerstwo w biznesie.